Byli jsme na El Clásico v Barceloně: Největší zájezd v historii

Zápasů, o které je mezi fanoušky a našimi klienty zájem, je množství. Ale zápasy, které chce alespoň jednou za život navštívit každý, bez ohledu na oblíbený tým a klubové barvy, se dají spočítat na prstech rukou. Jedním z nich je nepochybně slavné El Clásico.

Máme za sebou nejpočetnější a také logisticky a organizačně nejnáročnější zájezd v historii CK FotbalTour.cz. Odvetný souboj mezi Barcelonou a Realem Madrid v Primera División 2014/15 poutal obrovskou pozornost od úplného úvodu sezony, kdy byl oznámen termín.

Hlásila se klientela ze Slovenska, ale iz Česka, Maďarska, Rakouska, Švýcarska či Německa. Nejrychlejší využili výhodné otevírací ceny (jako vždy a při každém zájezdu), poslední zájemci si atraktivní výlet za fotbalem zajistily pár dní před zápasem. Menší vlnu euforie způsobilo dva týdny před odletem odeslání pokynů a informací o programu zájezdu, po kterém již klienti mohli doslova stříhat metr„. Nejmladší účastník měl 7 let, nejstarší přes 70.

9299_1011007965593512_2805569319957678818_n

Naopak pro náš tým začala nejnáročnější část, do finálních příprav jsme se však pustili s obrovskou vervou. Jednatel společnosti zamířil do katalánské metropole už s týdenním předstihem, aby ve spolupráci s partnery a delegáty žijícími přímo ve městě Gaudího, připravili vše pro bezproblémový průběh zájezdu. Úsilí vrcholilo dva dny před termínem zápasu, kdy do dějiště přišla největší část klientů.

Téměř polovina pasažérů v letadle z Prahy do Girony při Barceloně cestovala v pátek 20. března „pod vlajkou“ CK FotbalTour.cz. Na letišti čekali autobusy, které přivezli klienty přímo na hotel, kde už je čekala hlavní část našeho týmu. Po krátkém vyjasnění základních pokynů a instrukcí následovalo rychlé ubytování a volitelný program. V netradičním deštivém počasí zvolila část výpravy odpočinek, jiní zamířili obdivovat světelně-hudební show známé fontány pod kopcem Montjuic, zbytek se rozhodl zahnat hled v tapas barech a restauracích.

 

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE

  Sobotní dopoledne patřilo prohlídce Nou Campu, v útrobách majestátního stadionu se nachvíľu můžete přenést do pozice hráčů a trenérů. Návštěva šatny, přechod přes tunel na hrací plochu k prostorám při střídaček a následný přesun na novinářskou tribunu jsou obrovským zážitkem. Tour po stadionu pokračuje v klubovém muzeu, kde jsou vystaveny trofeje a artefakty. Tečkou na závěr je návštěva obrovského fanshopu, zde dostane zabrat každá peněženka či kreditní karta.

21121_1011005645593744_2749414293169838792_n

Následoval přesun na vyhlášenou ulici La Rambla, návštěva tržnice La Boqueria spojená s degustací místních specialit a nejrůznějšího ovoce. Kdo ještě neměl dost, mohl si ohlédnout přístav, akvárium nebo zrelaxovat při poslechu vln na pláži či zvolit si individuální program.

V neděli jsme pro klienty připravili prohlídku stále nedostavěné, ale okouzlující Sagrada Família a také nenapodobitelného Parku Güell. Kdo je v Barceloně poprvé, musí to absolvovat, jinak by mu doma výlet ani neuvěřili. V ulicích již bylo podstatně živější a ve vzduchu byl cítit fotbal„. Stovky lidí v dresech, se šálami, jednoduše v klubových barvách, se promenovaly centrem města a při dobrém jídle nebo pivu rozebírali možný průběh večerního zápasu.

 

11081368_1011009002260075_7337830677444620140_n

Nebudeme tajit, vyskytly se i drobné komplikace, spojené především s vynuceným snížením kategorie vstupenek. Toto El Clásico bylo opravdu výjimečné a situace se vstupenkami si vyžádala určitá opatření. Drtivá většina klientů situaci pochopila a fotbal si plně užili i z jiných míst, než původně čekali. Jejich spolupráci vysoce oceňujeme a při nejbližší příležitosti to mají u nás„.

Dvě a půl hodiny před výkopem byl společný sraz na recepci hotelu a následoval přesun celé výpravy ke stadionu. Po vystoupení z metra jsme se již naplno ponořili do atmosféry jednoho z nejsledovanějších zápasů planety. V ulicích u stadionu se zpívalo, skandovalo, elektrizující atmosféru podfarbila efektní pyrotechnika. To se tisíce fanoušků usazovali na svá místa na stadionu, aby byly přesně o 21:00 při nástupu hráčů na plochu na tribunách součástí fantastické choreografie.

 

Hráči na trávníku si nic nedarovali, obecenstvo aplaudovalo a vášnivě gestikulovalo při každé střele, faulu nebo náznaku příležitosti. Atmosféra gradovala do úplného závěru a domácí udělali po výhře 2: 1 velmi důležitý krok ke mistrovskému titulu. Oslavy se přenesly ze stadionu do ulic, kdo měl chuť a síly, rozebíral gólové momenty a celý průběh duelu. Jednoduše fantastický fotbalový večer, se vším, co k tomu patří.

Pondělní ráno byly na programu snídani a přesun na letiště. Unavení, ale spokojení. Stálo to za to a určitě se ještě uvidíme,“ znělo téměř od všech klientů při závěrečném rozloučení na letišti v Bratislavě. Právě vaše spokojenost či konstruktivní kritika nás posouvají dopředu. Těšíme se na další společné zájezdy, zážitky a splněné sny.

Celý tým CK FotbalTour.cz děkuje všem účastníkům!

 

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE – KLIKNI ZDE!

 11026295_1011008858926756_2115644572941069027_n17912_1011004802260495_8396916422795810103_n