airplane 10 denní zájezd na Azory s výstupem na Montanha do Pico

National Geographic označil Azory za nejkrásnější místo na zemi. Přesto jsou stále velkou neznámou i pro zkušené cestovatele. Jedinečná příroda, sopky, kultura, turistika, jídlo či nádherné pláže.

Jak to souvisí s fotbalovými zájezdy? Přečtěte si text nabídky až do konce 🙂

Letecký zájezd na Azorské ostrovy obsahuje:

 • LETENKY včetně podpalubnej batožiny
  • z Vídně na ostrov Sao Miguel kde prožijeme první část dobrodružství
  • z ostrova Sao Miguel na ostrov Pico
  • trajekt na ostrov Faial a odlet zpět do Vídně
 • TRANSFERY
  • letištní transfery
  • přesuny po ostrovech za zážitky
  • jedinečný zážitek – plavba trajektem z ostrova Pico na ostrov Faial
 • UBYTOVÁNÍ
  • v ověřených 3* a 4* hotelech s výbornou polohou a snídaní v ceně zájezdu
 • DELEGÁTA
  • po celou dobu zájezdu bude skupině asistovat zkušený delegát z Česka / Slovenska
 • DOBRODRUŽSTVÍ KAŽDÝ DEN
  • výstup na Montanha do Pico, nejvyšší vrchol středoatlantského hřbetu (2351 m)
  • návštěvu vinic a ochutnávku vín na ostrově Pico
  • prohlídku a ochutnávku na čajové plantáži
  • prohlídku a ochutnávku na jediné skleníkové ananasové plantáži na Zemi
  • koupání v termálních pramenech
  • návštěva velrybářského muzea
  • cozido – jídlo uvařené samotnou sopkou
  • návštěva přírodního parku Parque Natural da Ribeira dos Caldeirões
  • množství vyhlídek jako Sete Cidades, jezer, vodopádů a neopakovatelné přírody

Co následuje po vyplnění nezávazné rezervace? Po odeslání rezervace vás budeme kontaktovat e-mailem s bližšími informacemi o dopravě, ubytování, stravování a o doplňkovém programu.

5 důvodů, proč vycestovat na AZORY s FotbalTour:

1. Návštěva „letní“ destinace v zimním období je výborný nápad hned z několika důvodů. Po náročném roce 2020 je změna prostředí více než vítaná, zvlášť když vyměníte sychravé Česko za nádherný ostrov plný zážitků.

2. Delší pobyt mimo vlastní domácnost nabral v korona době na hodnotě, ale podmínky pro cestování se radikálně změnily. Hlavní předpoklad bezpečné dovolené splňují Azory nadprůměrně. Na ostrovech je evidován minimální výskyt onemocnění Covid-19, přičemž aktuálně narazíme na minimální počet turistů a rozumné ceny.

3. Neodmyslitelnou součástí zájezdu je delegát FotbalTour, který Vás bezpečně provede každým dobrodružstvím s úsměvem na tváři.

4. Azory jsou součástí EU, a tedy není nutné vyřizovat víza. Při příjezdu se vyžaduje prokázat se negativním PCR testem na Covid-19. Totéž při návratu zpět do Česka, bez nutnosti absolvování karantény!

5. Také si vážíte více zážitků než hmotných věcí a darů? Odvažte se na dobrodružství Vašeho života a poznejte svět, jaký jste dosud neviděli. V heslu „vidět, zažít, mít se dobře“ garantujeme nejlepší poměr kvalita / cena na trhu a nabízíme naše zkušenosti na absolvování skvělého zážitku 🙂

Montanha do Pico 2351 m

Program zájezdu

1.-6. den

Přílet a Ústa do pekla

Přílet na hlavní ostrov Sao Miguel. Auty se přesuneme do hor na vyhlídku Ústa do pekla, odkud si vychutnáme pohled na sopku o výšce 500 metrů a šířce 5 kilometrů, na jejíž dně se nacházejí dvě jezera. Následně se přesuneme do hotelu v hlavním městě Ponta Delgada.

Černá pláž & vodopády

Den začneme transferem křížem přes celý ostrov k černé surfařské pláži Santa Barbara. Vydáme se k čajovým plantážím Gorreana, podíváme si výrobu a ochutnáme černý a zelený čaj přímo z plantáže.

Následně vyrážíme k přírodnímu parku Parque Natural da Ribeira dos Caldeirões, který je známý největším množstvím vodopádů.

Léčivé prameny & výjimečný ananas

Dalším naším cílem je výhled na jezero Lagoa das Furnas, při kterém navštívíme termální prameny Caldeiras das Furnas a ochutnáme jejich léčivou vodu. Na oběd si dáme cozido, jídlo, které uvařila samotná sopka ve vulkanické půdě během 7 hodin. Zážitek završíme koupáním v termálech Terra Nostra s teplotou až do 40 stupňů.

Pokračujeme poutí k snad nejslavnějšímu kostelíku Azor a starou poustevnu v horách, Ermida de Nossa Senhora da Paz. Na závěr navštívíme jediné místo na Zemi, kde se pěstuje ananas ve sklenících a právě proto mají jedinečnou a nezaměnitelnou chuť.

7.-9. den

Montanha do Pico

Přesuneme se na Montanha do Pico, nejvyšší vrchol středoatlantského hřbetu (2351 m). Dobrodružství začneme brzy ráno, vystoupáme 3 h strmě vzhůru do kráteru sopky, kde zažijeme jedinečné východ slunce. Sjedeme do kráteru a přecházíme se měsíční krajinou. Pokoříme kopec, který je nejvyšším vrcholem středoatlantského hřbetu, a právě zde se setkávají dvě litosférické desky. Na jedné straně je Evropa a na druhé Amerika. Po náročném 2,5h sestupu nás čeká oběd a návrat do hotelu.

*Skupina, která se na turistiku necítí, má volný program nebo vyráží na pozorování velryb, vorvaně a delfínů.

Ostrov PICO

Tento malebný kousek země nám nabídne ještě jeden velký zážitek, návštěvu vinic a ochutnávku vín, kromě jiného i odrůdy Verdelho, kterému liboval poslední ruský car. Ve skvělé atmosféře ochutnáme tucet portugalských vín z toho nejčarovnějšího místa na světě, jako odměnu za zdolaný vrchol sopky. Pro zvědavé ještě čeká transfer do nejstaršího města ostrova Lajes, kde se lovily velryby a dnes se nachází jediné velrybářských muzeum v Portugalsku.

10.-11. den

Trajektem na ostrov Faial a let domů

Na závěr si dopřejeme zasloužený odpočinek na posledním, třetím ostrově Faial, na kterém kotvil i slavný James Cook. Po zážitkovém přesunu trajektem zakončíme úspěšnou expedici v jedné ruce s vínem, ve druhé s výborným jídlem a pozvolna se připravíme na návrat domů.

 

Stále vám chybí spojení s fotbalem? S omezeními na evropských stadionech se vypořádáme aktivním způsobem a fotbalovou atmosféru si vytvoříme přímo na pláži. Tentokrát s vámi v hlavních rolích. Na fotbalový zápas nastoupí naši klienti s delegáty. A možná vyzveme i domácí tým 🙂