Finále Evropské ligy 2017/2018

Finálový zápas Evropské ligy v sezóně 2017/2018 přivítá 60-tisícový kotel v Lyonu. Probojuje se do finále Arsenal, AC Milán nebo domácí Lyon? Sledujte jeden z vrcholů fotbalové sezony naživo!

Letecký zájezd na finále Evropské ligy v Lyonu v ceně od 19 900 kč obsahuje:

 • Obousměrnou letenku Vídeň – Lyon se všemi poplatky
 • Ubytování v 3* hotelu na 1 noc – vyšší standard ubytování na vyžádaní
 • Vstupenku základní kategorie na finále Evropské ligy – vyšší kategorie na vyžádání
 • Služby delegáta na vyžádaní nebo při skupině 10 a více klientů
  • Za sportovními akciemi po celém světe cestujeme od roku 2008. Na skupinových zájezdech asistují našim klientem zkušení a vždy ochotní delegáti. Reference / O nás
 • Nonstop infolinku

* Zapojte se do soutěže s CEWE – FOTOLAB a vyhrajte zájezd na Finále Evropské ligy pro 2 osoby *

Blog o finále Evropské ligy.

 

Doporučený program zájezdu

úterý: Odlet z Vídně. Po příletu přesun na hotel a ubytování. Volný / společný program.

středa: Doplňkový program: prohlídka centra města a památek (např. lyonské katedrála, amfiteátr Fourvière, muzea, parky atd.). Později individuální / společný přesun na zápas. Po zápase volný program.

čtvrtek: Odhlášení z hotelu a volný / společný program. Později přesun na letiště a odlet do Vídně.

 

lyon 5

Lyon stojí na troskách města Lugdunum, které bylo kdysi centrem Galie. Momentálně je centrem obchodu a hlavním městem země v oblasti gastronomie. Díky své historické důležitosti v Lyonu najdete i unikátní naleziště Římské čtvrti s amfiteátrem.

Ve starém městě stojí za návštěvu čtvrti Saint-Jean a Saint-Georges, kde kromě středověké architektury najdete i místní památky – Hôtel de Gadagne je budova z 15. století, ve které sídlí hned dvě muzea. Historické a muzeum loutek.

Když je už řeč o muzeích, ve městě sídlí i druhé nejlepší v zemi. Na první příčce je samozřejmě Louvre, v Lyonu však najdete Musée des Beaux Arts.

Historií a atmosférou dýchá čtvrt Colline de la Croix-Rousse, postavená na strmém kopci. Je plná takzvaných traboules, tedy obloukovitých chodeb mezi a pod budovami.

Srdcem města je Presqu’ile District, poloostrov s krásnou architekturou a budovami. Za všechny stačí zmínit největší náměstí v Evropě Place Bellec se sochou krále Ludvíka XIV. Ve stejné čtvrti se nachází také náměstí Place des Terreaux. V 13. století bylo součástí městského opevnění, v 17. století ho přestavěli na náměstí a bylo svědkem mnoha poprav gilotinou během Velké francouzské revoluce. V severní části je dokonce fontána navržena Frederic Bartholdi, tvůrcům Sochy svobody.

Hlavní město jídla

Místní kuchyně je ovlivněna 16. stoletím, kdy si Caterina de ‚Medici dala do města přivézt kuchaře z Florencie. Vznikla tak unikátní kombinace italského know-how a místních čerstvých ingrediencí. Pokud tedy chcete ochutnat něco z místních specialit, nejlepší salám se jmenuje Rosette de Lyon. Z hlavních jídel je to například kohout na víně, lyonský salát nebo jednoduché Lyonské brambory. Z dezertů stojí za zmínku Marron glazé, což jsou vlatní kaštany v cukrovém sirupu.

Velmi rádi individuálně připravíme zájezd přesně podle vašich požadavek (doprava, délka pobytu, výběr hotela, umístnění vstupenek na stadionu, doplňkový program v místě konání). KONTAKTUJTE NÁS.

Vyjádření klientů ze zápasů Arsenal, Atlético Madrid

Zkušenosti jsou individuální a mohou se lišit.

 •  
  Píšu s velkým potěšením, zrovna jsme přistáli v Praze na letišti. Místa na Arsenalu byly luxusní a s celým servisem Club Level to bylo parádní. O zápasu ani nemluvím, to nejde popsat. Celkově všechno bylo skvělé a podařilo se nám podle plánu. Odnášíme si zážitky na celý život a já vám chci za vše strašně moc poděkovat. Rád budu přes vás jednat i příště. 
   
  Ještě jednou moc díky a ať se daří.
   
  Robin Puček | Arsenal - Manchester United | 4.9.2023
 • Vážení, právě jsem se vrátil domů ze zájezdu pořádaného vaší agenturou a rád bych vám za sebe i kolegu poděkoval. Vše bylo výborně organizováno a připraveno, žádný zádrhel. Chápu, že výsledek utkání ve prospěch WHU garantovat nemůžete, ale i tak to byl zážitek. Zvláště bychom chtěli pochválit výběr hotelu. Výborná lokace a velmi kvalitní služby. S důvěrou se na vás obrátíme i na příště.
  Igor a Oldrich | West Ham - Arsenal | 4.5.2022

O klubech

Arsenal

Gunners si za poslední léta vysloužili nálepku "věčně čtvrtí". Pravidelně sice hrávají Ligu Mistrů, avšak velké trofeje se jim vyhýbají a druhá půlka éry Arséne Wengera zdaleka nebyla tak úspěšná jako ta první. To však neznamená, že by se na Emirates Stadium nehrál dobrý fotbal. Arsenal však doplácí na časté zranění hráčů, omezený rozpočet a odchody největších hvězd za lepšími podmínkami. Už neplatí ani to, že za Wengera Arsenal neskončil v tabulce horší než úhlavní rival z Tottenhamu. V poslední době se často spekuluje jak dlouho vydrží Arséne Wenger ve funkci hlavního kouče. Navzdory nespokojenosti velké části fanoušků Kanonýrů podepsal další kontrakt. Arsenal rovněž nepodepsal žádné velké hvězdy, a proto se zdá, že 4. příčka pro něho bude i v této sezoně obtížně dosažitelnou metou. Víte, že: Kanonýři vděčí za klubové barvy Nottinghamu Forrest, který jim kdysi půjčil červené dresy a ty jim už zůstaly? Arsenalem se zase inspirovala při volbě barvy dresů Sparta Praha.

Atlético Madrid

Club Atlético Madrid je španělský fotbalový klub se sídlem v Madridu. V současnosti hraje v Primera División, nejvyšší španělské fotbalové soutěži. Jejich domácím stadionem býval dlouhá léta stařičký stadion Estadio Vicente Calderón, který byl v sezoně 2017/2018 nahrazen supermoderním stadionem Wanda Metropolitano. Mezi největší hvězdy patří například Antione Griezmann, trenérem je potom bouřlivák Diego Simeone. Atlético Madrid hrají v červeno-bílé žíhané kombinaci dresů a k tomu modré trenýrky. Během historie klubu dostali fotbalisté klubu několik přezdívek Los colchoneros alias matrace kvůli tomu, že jejich první dresy se podobaly na vzor na starých matracích. Během 70. let byl klub známý jako los Indios. Bylo to pro množství jihoamerických hráčů, který zde působili. Existují ale i jiné teorie pro vznik této přezdívky: stadion sídlil u řeky nebo protože los Indios byly tradičním soupeřem los blancos. Tato přezdívka se vztahuje na rivala Real Madrid. V tymu Colchoneros zanechal českou stopu obránce a reprezentant Tomáš Ujfaluši.