Aktuální cestovní omezení ve fotbalových zemích

Aktualizováno 18. 1. 2021

V tomto článku průběžně aktualizujeme informace pro všechny zájemce o zájezdy a vstupenky na fotbal a další sporty. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se cestování, návštěvy stadionů a aktuální nabídky CK FotbalTour.cz. I přes nepříznivé situaci v cestovním ruchu to nevzdáváme.

Při koupi 4 a více roušek v našem FAN shopu máte libovolnou šálu ZDARMA. Akce trvá do 31.1.2021.

Na začátku sportovní sezóny 2020/2021 jsme si živě užili Superpohár UEFA v Budapešti a tenisový Roland Garros.

Na závěr sezóny připravujeme charterové zájezdy vlastními letadly do Glasgowa a Londýnu. Pokud v březnu 2021 potvrdí UEFA přítomnost fanoušků na tribunách, chceme být při tom. Pokud se stejně nemůžete dočkat dalších fotbalových dobrodružství, doporučujeme včasnou rezervaci míst v našich letadlech.

A v případě zhoršení situace můžete být bez obav. V tomto blogu se dočtete o třech scénářích, které mohou ovlivnit naplánovaný zájezd. Na každý scénář máme připravenou příznivou odpověď: garanci vrácení peněz, nebo vystavení voucheru na nákup zájezdu v budoucnosti.

OTEVŘENÍ STADIONŮ PRO FANOUŠKY

 • Mistrovství Evropy: v březnu 2021 se má rozhodnout o přítomnosti fanoušků na stadionech. Bude upřesněno, jaké % kapacity stadionů se zpřístupní pro fanoušky.
 • Liga mistrů: UEFA povolila zpřístupnit maximálně 30% kapacity stadionů pro zápasy ve skupinách Ligy mistrů. Otevření bran stadionů pro fanoušky musí navíc při každém jednotlivém zápase potvrdit místní úřady (stát, město, veřejný úřad zdravotnictví nebo podobně). Stejné pravidlo zavedla UEFA pro Evropskou ligu a Ligu národů.
 • Serie A: Od startu nové sezóny povolilo vedení soutěže na stadionech vstup pro maximální 1000 fanoušků. Od 31.10. platí zákaz fanoušků na tribunách.
 • LaLiga: Vzhledem k aktuální situaci mají fanoušci stále zakázán vstup na stadiony.
 • Premier League: V prosinci 2020 vedení soutěže povolilo na vybraných stadionech maximálně 4000 fanoušků. Od ledna 2021 platí zákaz fanoušků na tribunách.
 • Bundesliga: Vedení ligy povolilo zpřístupnit maximálně 20 % kapacity stadionů. Otevření bran stadionů pro fanoušky musí navíc při každém jednotlivém zápase potvrdit místní úřady (stát, město, veřejný úřad zdravotnictví nebo podobně).

glasgow euro 2020 reprezentace

CESTOVÁNÍ

Nejaktuálnější informace poskytuje Ministerstvo zahraničních věcí ZDE. Cestovatelský semafor přehledně rozděluje bezpečné země (zelená barva), regiony s doporučením zvážit cestování (žlutá barva) a země, do kterých se dá cestovat pouze za zvýšených bezpečnostních opatření (červená barva)

 • Itálie (Serie A, Liga mistrů, Evropská liga)
  • Pro vstup do země je nutné předložit negativní test na COVID-19.
   • Pozn.: Od 9. 11. je Itálie zařazena na seznam států s vysokým rizikem nákazy COVID-19. Cestující (cizinci i čeští občané) tak musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu. Výjimku z těchto povinností mají pendleři; osoby, které pobývaly v rizikové zemi méně než 12h v posledních 14 dnech; osoby cestující z naléhavých zdravotních, rodinných, pracovních důvodů nepřesahující 24 hodin; osoby tranzitující přes ČR. *** Do Itálie je nutné od 10. prosince cestovat s potvrzením o negativním PCR nebo antigenním testem ne starším než 48 hod. Není už možné test absolvovat na území Itálie. Ještě přísnější pravidla začnou platit od 21.12.2020, kdy bude zavedena povinnost 14 denní karantény pro všechny cestující vstupující na území Itálie (bez ohledu na test).
  • Po návratu je nutné vyplnit příjezdový formulář a podstoupit test na COVID-19
 • Španělsko (LaLiga, Liga mistrů, Evropská liga)
  • Pro vstup do země je nutné předložit negativní test na COVID-19.
   • Pozn.: Od čtvrtka 7. 1. se Španělsko vrací na seznam států s vysokou mírou rizika nákazy. Po návratu tak bude povinné podstoupit PCR test nebo nastoupit do karantény a také vyplnit příjezdový formulář. Výjimkou budou Kanárské ostrovy, které zůstanou v oranžové kategorii. *** Od 23.11. Španělsko vyžaduje od všech osob cestujících do země letecky či po moři z rizikových oblastí (včetně ČR) QR kód obdržený po elektronickém vyplnění sanitárního formuláře a negativní PCR test (uznává se též test TMA, nejedná se o antigenní test!). Ubytovací zařízení na Kanárských ostrovech vyžadují také předložení certifikátu o testu. U pozemní dopravy povinnost vyplnění formuláře není. Povinnost testů se nevztahuje na děti mladší šesti let. Doporučujeme sledovat nařízení jednotlivých autonomních oblastí, které mohou omezovat pohyb, neznamenají však zákaz mezinárodních cest, a to ani za účelem turistiky.
  • Po návratu je nutné vyplnit příjezdový formulář a podstoupit test na COVID-19
 • Anglie (Premier League, Liga mistrů, Evropská liga)
  • Po vstupu do země je nutné nastoupit do karantény.
   • Pozn.: Od 23. 12. 2020 12:00 hodin je možné se letecky vrátit domů z Británie. Podmínkou je před nástupem do letadla předložit negativní antigenní nebo RT-PCR test, který byl proveden v Británii. Nesmí být starší než 72 hodin. Podmínku předložení testu zavedla také Francie pro pozemní cesty přes kanál La Manche. Kvůli nové mutaci COVID-19 je nařízena pro cestující z Velké Británie do ČR povinná domácí karanténa (platí i pro osoby, které se vrací letecky). Týká se všech, kteří v posledních 14 dnech pobývali ve Velké Británii alespoň 24 hod a nyní se vrací do ČR. Karanténu je možné ukončit nejdříve pátý den negativním PCR testem. Cestující (cizinci i čeští občané) také musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář. *** Cestující z ČR do Velké Británie musejí nastoupit do 14denní karantény (negativní test nestačí) a vyplnit (až na výjimky) kontaktní formulář (https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk). Vláda Velké Británie zavede povinnost prokázat se po příjezdu do země negativním testem na koronavirus, ne starším než 72 hodin. Opatření má vstoupit v platnost od příštího týdne, patrně od středy nebo od čtvrtka. Opatření se bude vztahovat na leteckou, lodní i železniční dopravu. Cestujícím, kteří nebudou mít při přechodu hranic test k dispozici, hrozí pokuta ve výši 500 GBP. Bez ohledu na negativní test po příjezdu do Velké Británie bude i nadále platit povinná karanténa pro cestující v délce až 10 dní.
  • Po návratu je nutné vyplnit příjezdový formulář a podstoupit test na COVID-19
 • Německo (Bundesliga, Liga mistrů, Evropská liga)
  • Po vstupu do země je nutné nastoupit do karantény.
   • Pozn.: Od 16. 11. je Německo zařazeno na seznam států s vysokou mírou rizika nákazy COVID-19. Cestující (cizinci i čeští občané) tak musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu. Výjimku z těchto povinností mají pendleři; osoby, které pobývaly v rizikové zemi méně než 12h v posledních 14 dnech; osoby cestující z naléhavých zdravotních, rodinných, pracovních důvodů nepřesahující 24 hodin; osoby tranzitující přes ČR. *** Cestování do Saska je nově omezeno na 12 hod, zakázány jsou cesty za účelem nákupu, návštěvy sportovních či kulturních akcí či jiné trávení volného času. Výjimku mají pendleři nebo neodkladné lékařské a sociální důvody. Čeští pendleři, kteří jezdí za prací do Saska a už prodělali COVID-19, nebudou muset do karantény v případě, že se dostali do kontaktu s nakaženým. Sasko bude důvěřovat osobní odpovědnosti, pendleři mají sledovat svůj zdravotní stav. Od 18.1. platí pro pendlery povinnost předložení negativního testu (i antigenního) 1x týdně. Pro ostatní cestující platí v Sasku povinnost předložení negativního testu a zároveň nástup do povinné karantény. V Bavorsku je nutné ihned po příjezdu předložit příslušným úřadům negativní test ne starší než 48 hodin. Popř. test do 48 hod od příjezdu podstoupit a výsledky předložit úřadům v papírové nebo elektronické formě. Výjimku mají pendleři, pendlující studenti, mezinárodní přeprava a tranzit. V blízkosti hranic budou prováděny namátkové policejní kontroly.
  • Po návratu je nutné vyplnit příjezdový formulář a podstoupit test na COVID-19
 • Rakousko (Liga mistrů, Evropská liga)
  • Po vstupu do země je nutné nastoupit do karantény.
   • Pozn.: Od 9. 11. je Rakousko zařazeno na seznam států s vysokým rizikem nákazy COVID-19. Cestující (cizinci i čeští občané) tak musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu. Výjimku z těchto povinností mají pendleři; osoby, které pobývaly v rizikové zemi méně než 12h v posledních 14 dnech; osoby cestující z naléhavých zdravotních, rodinných, pracovních důvodů nepřesahující 24 hodin; osoby tranzitující přes ČR. *** Od 19. 12. se zpřísňují podmínky pro vstup do Rakouska. Pro cestující z ČR platí po příjezdu 10 denní karanténa. Po 5 dnech mohou absolvovat na vlastní náklady PCR či ANTIGENNÍ test. V případě negativního výsledku bude karanténa ukončena. Výjimky budou platné např. pro pendlery, obchodní cesty apod. Od 9. ledna zavedlo Rakousko kontroly na hranicích, uzavřeny byly některé menší silniční přechody a řada pěších. Více informací na webu ZÚ Vídeň.
  • Po návratu je nutné vyplnit příjezdový formulář a podstoupit test na COVID-19

NAŠE TIPY

 • na našem FANSHOPU najdete ochranné roušky v barvách vašeho oblíbeného fotbalového klubu
 • pokud hledáte originální dárek pro fotbalové fajnšmekry, doporučujeme dárkovou poukázku na vstupenku nebo kompletní zájezd